Barefoot isles

­­

Як мої равлики тканину обирали

Домашній екотест

Підготовка

У мене вдома мешкає пара равликів-ахатін. Це вони позують на фото. Меншого звати - Акуна, а більшого - Матата. Цей вид равликів походить зі Східної Африки.

Равлики є біоіндикаторами стану навколишнього середовища Наприклад, за кордоном з допомогою ахатін слідкують за забрудненням повітря, рівнем вмісту нітратів в свіжих овочах та фруктах. За"хімічні" відчуття у равликів відповідають кінцеві потовщення щупалець, а також вся шкіра передніх частин тіла, голови і переднього краю ноги. Тому вони і стали учасниками мого експерименту.

Метою мого домашнього тесту стала перевірка ставлення ахатін до поверхні трьох видів тканин: штучної поліефірної з домішками бавовни (плаття), пом'якшеної 100% бавовняної тканини (футболка) та льняного полотна з мінімальною промисловою обробкою.

Перед експериментом всі тканини замість звичайного порошку було випрано в кальцинованій соді й добре виполоскано. Цей миючий засіб екологічніший за синтетичні пральні порошки і в соді відсутні штучні ароматизатори.

Равлики були розміщені рівновіддалено від острівця і футболки, щоб створити однакові можливості для їх вибору. Ахатіни дуже повільні істоти. У звичайному режимі відео відтворювалось би понад 10 хв., тому я вирішила зробити запис в пришвидченому режимі.

Експеримент

Матата (той, який більший і ближче) приймає рішення швидше, ніж Акуна. Торкнувшись щупальцем футболки, він одразу розвернувся до острівця, помацав його і без роздумів вибрався на його поверхню. Як видно на відео, Акуна приділив більше часу, щоб вивчити футболку і сукню, перед тим як почати рух до льняного острівця.

Відео можна переглянути в більшому розмірі, якщо торкнутися квадратика на панелі управління у правому нижньому кутку вікна.
Snail experiment

Обработка видео...

Нагадую, що відео було знято у пришвидченому режимі, подібно до тих, які дають побачити непомітний ріст трави чи поворот соняшників за рухом сонця. Тому у равликів було достатньо часу, щоб визначитись. Хочу також зазначити, що поверхня футболки була гладкіша для ніжної шкіри равликів, але, не зважаючи на це, вони обрали шорсткішу поверхню льняного полотна. Ще одне спостереження: обидва равлики не стали затримуватися на штучній сукні.

Таким чином, з двох натуральних тканин Акуна і Матата одностайно обрали льняне полотно з мінімальною промисловою обробкою. Детальніше про це полотно можна почитати тут, а про босоногі острівці з льняними чохлами читайте тут.


Ходіть вдома як призначено природою!