Як мої равлики тканину обирали
Домашній екотест


Підготовка
У мене вдома мешкає пара равликів-ахатін. Це вони позують на фото. Меншого звати - Акуна, а більшого - Матата. Цей вид равликів походить зі Східної Африки.
Равлики є біоіндикаторами стану навколишнього середовища Наприклад, за кордоном з допомогою ахатін слідкують за забрудненням повітря, рівнем вмісту нітратів в свіжих овочах та фруктах. За"хімічні" відчуття у равликів відповідають кінцеві потовщення щупалець, а також вся шкіра передніх частин тіла, голови і переднього краю ноги. Тому вони і стали учасниками мого експерименту.
Метою мого домашнього тесту стала перевірка ставлення ахатін до поверхні трьох видів тканин: штучної поліефірної з домішками бавовни (плаття), пом'якшеної 100% бавовняної тканини (футболка) та льняного полотна з мінімальною промисловою обробкою.



Перед експериментом всі тканини замість звичайного порошку було випрано в кальцинованій соді й добре виполоскано. Цей миючий засіб екологічніший за синтетичні пральні порошки і в соді відсутні штучні ароматизатори.

Равлики були розміщені рівновіддалено від острівця і футболки, щоб створити однакові можливості для їх вибору. Ахатіни дуже повільні істоти. У звичайному режимі відео відтворювалось би понад 10 хв., тому я вирішила зробити запис в пришвидченому режимі.
Експеримент
Матата (той, який більший і ближче) приймає рішення швидше, ніж Акуна. Торкнувшись щупальцем футболки, він одразу розвернувся до острівця, помацав його і без роздумів вибрався на його поверхню. Як видно на відео, Акуна приділив більше часу, щоб вивчити футболку і сукню, перед тим як почати рух до льняного острівця.
Відео можна переглянути в більшому розмірі, якщо торкнутися квадратика на панелі управління у правому нижньому кутку вікна.
Snail experiment
Обработка видео...